III OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI KARATE KYOKUSHIN

W sobotę 14 maja 2016 roku w Pniewach koło Poznania odbyły się III OTWARTE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI KARATE KYOKUSHIN. W zawodach uczestniczyło 120 zawodników z Poznania, Pniew, Włocławka, Warszawy, Ostródy, Nowego Miasta nad Wartą, Nowego Tomyśla, Wrocławia i Kalisza. Organizatorem był UKS Karate Kyokushin w Pniewach i Poznański Klub Karate Kyokushin.

W Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Pniewach Klub „FIGHTER” Karate Kyokushin i Samoobrony Nowe Miasto nad Wartą reprezentował semapi Wiktor Wojaczyk i Jakub Urbaniak.

W ogólnej klasyfikacji swojej kategorii startujący w kadetach do 60 kg Wiktor Wojaczyk przeszedł przez eliminacje bez jakichkolwiek trudności i w wyrównanej walce o wejście do finału przez decyzję sędziów przegrał ze zwycięzcą swej kategorii i w ostateczności zajął 3 miejsce.

WP_20160514_11_32_46_Pro WP_20160514_15_24_11_Pro

WP_20160514_007

Na zdjęciu klubowi zawodnicy z lewej strony Wiktor Wojaczyk a z prawej Jakub Urbaniak. Gratulacje OSU !!!

Zaznaczyć należy, że debiutujący Wiktor Wojaczyk, który wywalczył 3 miejsce pokazał serce do walki i hart ducha i pomimo iż jego przeciwnik posiadał wyższy pas i więcej stoczonych walk, nie odpuścił i walczył do samego końca. W trakcie walki jego przeciwnik zdobył wazari (pół punktu), lecz po chwili Wiktor również po efektownym kopnięciu maegerii jodan na twarz przeciwnika zdobył wazarii. Jego przeciwnika tylko ochronił kas gdyż inaczej było by już po walce. W dalszej części walki Wiktor ponownie powtórzył kopnięcie maegerii jodan lecz nie było to na tyle kopnięcie dokładne aby można było uznać zwycięstwo Wiktora. Decyzją sędziów w ostateczności Wiktor zajął 3 miejsce i pierwsze doświadczenie w karate kyokushin ma za sobą.

 

 

 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.
 • Cytaty

  Człowiek może być biedny. Ale dopóki ma cel i usiłuje go osiągnąć… jest piękny.

  — Masutatsu Oyama
 • Plan treningów

  Wtorek:
  – 18:00 – 19:00 dla całej grupy
  – 19:00 – 20:00 dla chętnych
  Trening na małej sali

  Piątek:
  – 18:00 – 19:00 dla całej grupy
  – 19:00 – 20:00 dla chętnych
  Trening na małej sali

 • Zapraszamy na treningi

  WSZYSTKICH CHĘTNYCH,
  W KAŻDYM WIEKU,
  ZAPRASZAMY NA TRENINGI.
  OSU!